WordPress “Read More” yazısı nasıl değiştirilir?

12.07.2018 - Okunma Sayısı : 804
WordPress “Read More” yazısı nasıl değiştirilir?
WordPress kullanan arkadaşlar bilir. Bir yazıyı yazdıktan sonra belli bir kelime sonra yada sizin istediğiniz bir yerden sonra yazının devamına geçmeleri için devamını oku(İngilizce Read More )  butonuna tıklamaları gerekir.
Bende sayfamda bulunan Read More yazısını devamını oku şeklinde düzenlemek istedim ancak google’dan arattığımda birçok sonuç çıktı birkaç saat uğraşmamla ve birazda kendi çabalarım sonucunda sorunu çözebildim.yazının devamında yöntem yöntem sizinle paylaşıyorum. kolay gelsin.
1.Yöntem( Bu yöntem bende işe yaramadı.)
İlk önce düzenleyeceğiniz dosyaların yedeğini almanız son derece önemlidir.
WordPress yönetim paneline girin
Görünüm sekmesinin altındaki düzenleyici kısmına tıklayın
Sağ tarafta bulunan index.php veya single.php  dosyalarını açın ( ikisinden birinde oluyormuş)
daha sonra tarayıcının arama bölümünden ‘ Read More ‘ yazısını aratın.
daha sonra bu yazıyı Devamını oku olarak değiştirin.
daha sonra Dosyayı güncelle ye tıklayın. ve olmuş mu olmamış diye sitenizin ana sayfasından olup olmadığını kontrol edin.
2.Yöntem
Yine değişiklik yapacağınız dosyaların yedeğini mutlaka alınız.
Notepad ++ programını bilgisayarınıza yükleyin.
Notepad++
Temanızı bilgisayarınıza indirin.
daha sonra notepad ++ programında Ara menüsünden Dosyalarda bul ‘ a tıklayın.
dizin olarak temanızın yerini gösterin
aranan olarak Read more yazın
sizin karşınıza aradığınız kelimenin hangi dosyada ve hangi satırda olacağı çıkacaktır.
ister düzenleyip ftp üzerinden dosyanızı güncelleyin. ister nerde olduğunu görüp  admin panelinden Görünüm > düzenleyiciden düzenleyin.
kolay gelsin.
Yazıdaki linkler 21.04.2022 tarihinde güncellenmiştir.

Etiketler : wordpress nasıl yapılır web programlama web tasarım php scriptleri bloglar Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.