Winrar ile bir dosyayı nasıl şifreli sıkıştırabiliriz?

30.10.2018 - Okunma Sayısı : 599
Winrar ile bir dosyayı nasıl şifreli sıkıştırabiliriz?
Winrar kullanarak bir dosyayı nasıl şifreleyerek sıkıştırabiliriz yazılı ve yazının altında bulunan videomuzda uygulamalı olarak sizlerle paylaştık.
Yazılı Anlatım
Bilgisayarınızdaki bir dosyayı winrar uygulaması yüklüyse şifreli bir şekilde sıkıştırmanız mümkün. Bu yazımda bunu hem yazarak hem de yazının sonunda alternatif videolu bir şekilde anlatmaya çalışacağım.
bilgisayarınızda winrar programının yüklü olması gerekmektedir.
(ben türkçe versiyonunu kurdum)
Dosyanın üstünde sağ tıklayın “Arşive ekle…” yazan yere tıklayın.
açılan pencerede “Parola seç…” yazar oraya girin
Parolanızı girin
Not : (altta parolayı göster işaretliyse parolanızı bir kere girmeniz yeterli, değilse iki defa aynı parolayı yazmanız gerekmektedir. Şifrenizi dikkatli bir şekilde yazınız)
daha sonra Tamam a basın.
sıkıştırılmış dosyayı nereye kaydedeceğini belirlemek için gözat butonuna tıklayın ve yeri belirleyin.
seçme işlemini bitirdikten sonra tamam a basın.
Videolu Anlatım


Etiketler : nasıl yapılır video winrar winrar şifre şifreli sıkıştırma sıkıştırma winrar şifreli sıkıştırma Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.