Windows Çalıştır komutları

19.07.2018 - Okunma Sayısı : 780
Windows Çalıştır komutları
İşe yarar windows çalıştır komutları ve ne işe yaradıklarını teker teker buraya topladım sizlerle paylaştım.
dxdiag = directx tanı aracını açar burdan directx sürümünüzü, işletim sisteminizi, işlemcinizin özelliklerini ve buna benzer birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz. Ekran sekmesinden directdraw direct3d agp doku hızlandırıcılarınızın etkin olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.
calc = Hesap makinesi uygulamasını açar.
msconfig = Sistem yapılandırılmasını açar.(Bazı özellikleri windows 10 ile başka uygulamalara aktarılmıştır.)
fsmgmt.msc = Paylaşılan klasörleri açar.
services.msc = Servisleri gösterir. burdan devre dışı bırakılan çalışan veya çalışmayan servisleri görebilirsiniz.
regedit = Kayıt defteri düzenleyicisini açar
powercfg.cpl = Denetim masasında bulunan güç seçeneklerini açar.
taskmgr.exe = Görev yöneticisini açar, isterseniz CTRL + ALT + DEL tuşlarıyla veya başlat menüsünde sağ tıklayarak ta girebilirsiniz.
msinfo32.msc = Sistem bilgisini gösterir. Sistem özeti, Donanım kaynakları, Bileşenler, ve yazılım ortamı ile ilgili bilgiler içerir.
write = Wordpad uygulamasını açar, bir word kadar olmasada işinizi görebilir.
compmgmt.msc = Bilgisayar yönetimi uygulamasını açar. Burdan birçok şeye bakabilirsiniz. Masaüstünde bulunan Bilgisayarım'ın üstünde sağ tıklayarak Yönet’e tıklayarak ta girebilirsiniz. Aygıt yöneticisi windows hizmeteri disk yönetimi gibi daha birçok şeye burdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler : windows çalıştır komutları komutlar nasıl yapılır kısayollar Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.