Windows ağda dosyayı nasıl gizleyerek paylaşırım?

25.07.2018 - Okunma Sayısı : 628
Windows ağda dosyayı nasıl gizleyerek paylaşırım?
Bir bilgisayarda klasörleri ağda paylaşıma açarken adının sonuna $ işareti koyarsanız ve ağda o şekilde paylaşıma açarsanız, çalışma grubundan paylaşılan dosyalara bakan kişi paylaştığınız klasörü göremez. Örneğin paylaşım adı olarak dosyalar$ olarak yazarsanız bunu ağda göremezsiniz. Bu gizli paylaşımlara bilgisayar ismi ve dosya ismini yazdığınız zaman erişebilirsiniz.
yani şöyle dosya yöneticisinde adres satırı kısmına
\\192.168.1.100\dosyalar$
yazdığınızda erişebilirsiniz.
Çalıştır a girin kendi bilgisayarınızın adını yazıp işe yarıyıp yaramadığını görebilirsiniz.
Önemli : Bu paylaşımları 3.Parti programlar ile görebilirsiniz.

Etiketler : problem çözümleri nasıl yapılır işletim sistemleri microsoft windows windows Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.