Windows 7 Ekran altıntısı aracı kayboldu sorunu çözümü

20.01.2019 - Okunma Sayısı : 1497
Windows 7 Ekran altıntısı aracı kayboldu sorunu çözümü

Windows 7’de normalde Başlat menüsünde donatlar’ın içinde olan Ekran alıntısı aracı olmadığını farkettim.

Sorunu bilgisayarda ekran alıntısı olarak arayarak çözmeyi denedim. Ancak birşey bulamadı.

Sorunu Nasıl Çözdüm.

Windows’un kurulu olduğu sürücüye girin.(Genelde C sürücüsüdür.)

arama kısmına SnippingTool yazın.

bulacaktır.

Daha sonra bulduğunuz bu dosyayı başlat menüsüne veya çubuğa sabitleyebilir. İhtiyacınız olduğu zaman kullanabilirsiniz.


Etiketler : nasıl yapılır problem çözümleri windows 7 ekran alıntısı ekran alıntısı aracı kayboldu kayıp ekran alıntısı aracı Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :
İsim Soyisim : Me***** Gö*****
Başlat menüsünde var tıkladığımızda Şu an bilgisayarınızda çalışmıyor. Bilgisayarınızı yeniden başlatın veya deneyin Sorun devam ederse sistem yöneticisine baş vurun yazıyor Yeniden başlattım sorun çözülmedi Sistem yönetisine başvurun diyor bunu anlayamadım

İsim Soyisim : Cü***** Iş*****
Merhaba yaşadığınız sorunla ilgili bulduğum çözümler aşağıdakiler gibidir.
1. Başlat düğmesine tıklayın.
2. Denetim Masası'nı açın ve Programlar ve Özellikler'i seçin .
3. Sol bölmede " Windows özelliklerini aç veya kapat " seçeneğine tıklayın .
4.Tablet PC İsteğe Bağlı Bileşenler ibaresinin yanındaki işareti kaldırıp yeniden başlatın. tekrar açın seçeneğinin yanına bir onay işareti koyup tekrar bilgisayarınızı yeniden başlatıp deneyin.
Alternatif Çözüm
İnternette yaşadığınız sorunla ilgili bulduğum alternatif çözüm de cmd'ye girip (başlat menüsüne cmd yazıp entera basın) "sfc /scannow" komutunu çalıştırmanızdır.

İsim Soyisim : Ah***** Al*****
indirmek istiyorum

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.