Windows 10 Güvenli Mod nasıl açılır? Farklı Yöntemlerle..

01.10.2020 - Okunma Sayısı : 691
Windows 10 Güvenli Mod nasıl açılır? Farklı Yöntemlerle..

Bu yazımda sizlere windows 10 güvenli modda nasıl açılacağını paylaşacağım.

1.YÖNTEM

En eski ve en çok bilinen yöntemi F8 tuşunu kullanarak güvenli mod açmadır. Tek yapılması gereken Bilgisayarınız ilk açılırken Windows logosunu görmeden F8 tuşuna basmaktır. Böylece Windows 10’u güvenli modda açmanız mümkün olabiliyor. Bazı bilgisayarlarda F8 tuşuna basmak için çoğu kullanıcı yeterli zamanı bulamıyor. İlk seferde siz de o anı yakalayamadıysanız, bilgisayarı yeniden başlatarak tekrar deneyebilirsiniz ya da diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

2.YÖNTEM

1. Bilgisayarınızı normal bir şekilde açın.

2. Başlat menüsünü açın.

3. Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ekran kapandığında “Shift” tuşuna basmayı bırakabilirsiniz.

4. Çıkan mavi ekranda Troubleshoot yani Sorun Giderme bölümünü açın.

5. Advanced Options yani Gelişmiş Seçenekler menüsünü açın.

6. Açılan ekranda Start-up Settings yani Başlangıç Ayarları ekranını açın.

7. Restart yani Yeniden Başlat butonuna basarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

8. Start-up Settings yani Başlangıç Ayarları ekranı yeniden çıkacaktır.

9. Çıkan ekrandan Enable Safe Mode yani Güvenli Mod seçeneğini klavyenizdeki F4 veya 4 tuşuna basarak seçebilirsiniz.

10. İşlem tamam! Bilgisayar tekrar yeniden başlatılacak ve bir problem yoksa Windows 10 güvenli modda açılacaktır.


Etiketler : windows microsoft windows işletim sistemleri nasıl yapılır windows 10 Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.