TP-Link, Zengin Ürün Çeşidinin En Yeni Üyelerini CES’de Tanıtıyor

05.01.2023 - Okunma Sayısı : 256
TP-Link, Zengin Ürün Çeşidinin  En Yeni Üyelerini CES’de Tanıtıyor
   TP-Link bu yıl CES’te başta akıllı ev ve WiFi 7 teknolojili ürünler olmak üzere hem ev hem kurumlara yönelik en yeni teknolojiye sahip çözümlerini tanıtıyor.
   Ağ (network) ve akıllı ev çözümleri üreticisi TP-Link®, bu yıl CES’te geniş ürün yelpazesinin en son örneklerini tanıtıyor. Hem ev hem kurumlara yönelik ağ çözümleri ile Tapo ve Kasa akıllı ev ürünleri TP-Link standında görülebilecek.
   TP-Link standında yer alan ürünler üç ana grup altında toplanmış durumda: Akıllı ev çözümleri, WiFi 7 çözümleri ve kurumsal ağ çözümleri. Bu grupların her birinde en yeni teknolojiye sahip, yepyeni modeller CES ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor.
   Akıllı ev çözümleri bölümünde Tapo serisinin sürpriz ürünü robot süpürgeler yer alıyor. RV10 ve RV30 serisi ilk Tapo robot elektrik süpürgelerini satışa sunan TP-Link, standında CES 2023 İnovasyon Ödülü sahibi olan RV30C Slim’i tanıtıyor. Kompakt bir Mini-DTOF LiDAR sensörünü kullanan RV30C Slim, piyasadaki en ince LiDAR Navigasyon robot süpürgesi. Bu sayede ulaşılması zor alanları dahi temizleyebiliyor. MagSlim LiDAR Navigasyon tarafından desteklenen RV30C Slim, evlerin daha doğru algılanması ve haritalanması için milimetre seviyesinde ölçüm yaparak temizlik alanını büyük ölçüde artırıyor. TP-Link standında yer alan bir diğer robot süpürge olan RV70 OMNI ise çok yönlü Omni istasyonu ve üçlü AI teknolojisi ile CES 2023'te ilk kez sahneye çıkacak.
   TP-Link standındaki akıllı ev çözümlerinin bir diğeri ise WiFi, Sub-G, Bluetooth, Matter, Thread ve diğer protokollere dayalı cihazları destekleyen bir ev bağlantı merkezi olan Tapo H900 hub. Tüm Tapo akıllı ev cihazlarını yönetebilen H900, ayrıca video gözetim merkezi ve video depolama merkezi olarak çalışarak kullanıcıların aynı anda 16 kameraya kadar canlı görüntüleri izlemesine olanak tanıyor. Bunun dışında H900, elektronik fotoğraf çerçeveleri, çalar saat, takvim, notlar gibi eğlenceli işlevlere de sahip.
Tp-Link CES
Akıllı görüntülü kapı kilidi ve diğer akıllı ev çözümleri…
   TP-Link standında yer alan ve CES 2023 İnovasyon Onur Ödülü sahibi olan bir başka ürün ise akıllı görüntülü kapı kilidi. Tapo akıllı görüntülü kapı kilidi, ‘kapı zili, kapı kilidi ve dış mekan güvenlik kamerası olarak çalışan 3'ü 1 arada bir cihaz. Tapo'nun kapı kilidi, parmak izi, yüz tanıma, uygulama, şifre ve sesli asistan ile kilidi açma gibi birden fazla kilit açma yöntemini destekliyor. Ek olarak, Tapo uygulamasıyla kullanıcılar istedikleri yerden kapıyı kilitleyip açabiliyor, geçici kullanıcı kodları belirleyebiliyor, kilit etkinliğini görüntüleyebiliyor ve kilit bildirimleri alabiliyorlar.
   Standda yer alan akıllı ev çözümleri arasında en yeni iç ve dış mekan güvenlik kameraları (Tapo C325WB, Tapo C425); Tapo D660 çift görüntülü kapı zili; akıllı priz ve akıllı ışık anahtarları (P125M, P306, S505D); en yeni akıllı ampul modelleri (Tapo L535E) ve sensörler (T300 ve T315) de bulunuyor.
WiFi 7 teknolojili ürünler görücüye çıkıyor
   TP-Link, geçtiğimiz aylarda duyurduğu WiFi 7 teknolojili hem ev hem kurumsal çözümlerini ilk kez CES’te tüketicilerin karşısına çıkarıyor. Kasım ayında yapılan tanıtımda olmayan WiFi 7’li menzil genişletici de dahil WiFi 7 teknolojili yönlendiriciler (router), Deco Mesh çözümleri ve oyun yönlendiricisi standda görülebiliyor.
   TP-Link’in Mesh WiFi ev sistemi olan Deco ailesinin WiFi 7 teknolojili dört modeli standda yer alıyor. Bunlar Deco BE95 (2023 CES İnovasyon Ödülü’ne sahip), Deco BE65-5G (sim kart yuvası olan ve 5G destekli Mesh modeli), Deco BE65 ve Deco BE85 modelleri. WiFi 7 teknolojisiyle Mesh teknolojisini buluşturan bu ürünler, evlerdeki tüm ağ sorunlarını çözmeye adaylar.
   Farklı tasarımlarıyla da dikkat çeken WiFi 7 teknolojili TP-Link yönlendiriciler Archer BE900, Archer BE800, Archer BE805, Archer BE550 ve Archer BE230 kablosuz ağ alanında yeni bir çığır açıyorlar. Ayrıca gerçek 10G'ye sahip TP-Link'in ilk WiFi 7 oyun yönlendiricisi olan Archer GE800 de standda tüm görkemiyle yer alıyor.
   TP-Link standında WiFi 7 teknolojili iki menzil genişletici ilk kez tanıtılacak. Üç bantlı RE800BE, hem kablolu hem kablosuz bağlantıda Gigabit hızlara sahip. RE550BE model ikinci menzil genişletici de üç bantlı bir WiFi 7 çözümü.
En yeni kurumsal ağ çözümleri TP-Link standında…
   TP-Link standında ev ağ çözümlerinin yanı sıra kurumlar için geliştirilen çözümler de yer alıyor. Bu çözümler arasında Omada serisi ağ ürünleri; VIGI güvenlik çözümleri ve internet servis sağlayıcılar (ISS-ISP) için geliştirilen Aginet ürün ailesi bulunuyor.
   TP-Link’in kurumsal ağ çözüm ailesi olan Omada serisi, Omada Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) çözümü ile tek noktadan yönetilebilen yüksek yoğunluklu iş ağları oluşturuyor. CES’te TP-Link standında WiFi 7 teknolojili Omada erişim noktaları (Omada EAP780 ve Omada EAP770) yer alıyor.
   TP-Link, VIGI alt markasıyla kurumsal güvenlik sistemleri üretiyor ve bu yıl iki yepyeni ve yenilikçi VIGI ağ kamerası CES'te prömiyerini yapıyor: VIGI C540V ve VIGI C340S.
   Öte yandan TP-Link’in ISS’ler için geliştirdiği ve WiFi 7 teknolojili Aginet çözümleri de standda görülebiliyor. Bunlar arasında 22 Gbps WiFi hızına sahip XGS-PON WiFi 7 yönlendirici olan XGB830v ile EB810v WiFi yönlendirici ve Mesh WiFi 7 çözümü olan HB810 de yer alıyor.

Etiketler : tp-link network cihazları tplink tp-link ürünleri Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.