Thunderbird mail eklerinde winmail.dat sorunu

26.05.2019 - Okunma Sayısı : 1583
Thunderbird mail eklerinde winmail.dat sorunu
Bir Thunderbird kullanıcısı olarak, başıma ilginç bir sorun geldi. Sorunum bana ekli bir mail geliyor ancak mailde ek olarak sadece winmail.dat adında bir dosya var. Bunun dışında bir ekli dosyada yok. Daha öncede birkaç kez başıma geldi ancak önemsememiştim. Son zamanlar sıkça karşılaşınca bu konuyu araştırdım ve sorunu bir eklenti yükleyerek sanırım giderdim.
Eklenti : Lookout
İndirme bağlantısı
Buraya Tıklayın
Eklentiyi yükledim. Thunderbird programını kapatıp tekrar açtım. Aynı maile girdiğimde winmail.dat dosyası yok oldu ve gerçekte olan ek dosyası geldi.
Sorunum kesin çözüldü mü tam olarak bende bilmiyorum ancak şu an için ihtiyacımı giderdim.
Yorumlarınızı bekliyorum

Etiketler : thunderbird winmail.dat sorun çözümleri mail istemcileri outlook alternatif mail yazılımları nasıl yapılır Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :
İsim Soyisim : M.***** M.*****
Merhaba Bende de benzer sorun mevcut daha önce kullanmış oldugum mail i bilgisayara format atamam gerekti sistem kurulumundan sonrasında mail kurulumunu yaptım gelen maillerde "ek" görünmüyor aynı mail diğer bilgisayarda kurulu orada sorun olmuyor ama yeni kurulum yapmış oldugumda "ek"ler görünmüyor. gelen maili başka kişiye ilet yapıyorum o da bana ilet yapınca ekler geliyor not sistem krulumu en son güncel ve lisanslı kurulum yapıldı

İsim Soyisim : me***** Gü*****
teşekkürler :)

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.