Sanal Pc Yazılımı : Oracle VM VirtualBox 5.2.20

22.10.2018 - Okunma Sayısı : 593
Sanal Pc Yazılımı : Oracle VM VirtualBox 5.2.20
VirtualBox bilgisayarınızda sanal işletim sistemi kurmanızı ve kullanmanızı sağlayan ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılım. Vmware ve Virtual PC gibi yazılımlara iyi bir alternatif. VirtualBox bilgisayarınıza ikinci bir işletim sistemi ister Linux, isterse Windows xp,vista,7,8,10 olsun sanal olarak kurabilmenizi sağlıyor. Virtualbox aynı zamanda Türkçe ve kolay bir ara yüze sahip. Yeni bir makine oluşturduğunuzda bu makinenin harddisk ram ve buna benzer birçok özelliğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz.
Hangi Platformlar için : Windows, Linux , MacOs, Solaris
İncelemelerim
Ben Windows işletim sistemi üstünde yazılımı inceledim.
Öncelikle, Kullanımı bana göre diğer yazılımlara oranla oldukça kolay ve rahat
Harddiskinin boyutunu ramin boyutunu ekran kartınızın boyunu yazılım üzerinden kolaylıkla düşürüp yükseltebiliyorsunuz. Yazılım size varsayılan bir boyut gösteriyor.
Sanal işletim sisteminiz çalışırken ekran görüntüsünü alabiliyorsunuz veya ekranı kaydedebiliyorsunuz.
Birçok işletim sistemini kurabiliyorsunuz. Ben ubuntu kurdum herhangi bir problem yaşamadım.
Alttaki ikonları kullanarak dilerseniz sanal makinanızın ağ bağlantısını kopartabilir veya bağlayabilirsiniz.
Kendi bilgisayarınızda paylaşıma açtığınız bir dosyayı sanal makinadan görebilirsiniz.
Sanal makinenizi cd veya dvd üzerinden kurmak yerine bilgisayarınızda olan bir kalıbınızı(iso) cd varmış gibi kullanabilirsiniz.
Not :Herhangi takıldığınız nokta olursa yorum yazarak paylaşabilirsiniz. Elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.
Windows için indirme linki
https://download.virtualbox.org/virtualbox/5.2.20/VirtualBox-5.2.20-125813-Win.exe
Windows ve Diğer Platformlar için indirme linkleri
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
Ana Sayfa
https://www.virtualbox.org/

Etiketler : programlar yazılımlar program indir sanal pc yazılımları sanal pc programları virtualbox indir virtualbox sanal pc yazılımı türkçe sanal pc Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.