Phpde yazıda boşluk silme işlemi nasıl yapılır?

29.10.2020 - Okunma Sayısı : 868
Phpde yazıda boşluk silme işlemi nasıl yapılır?

Php trim fonksiyonunu kullanarak yazıdaki boşlukları silebilirsiniz. Ayrıca trim fonksiyonu ile birlikte yazının başındaki boşlukları silmek için ltrim, yazının sonundaki boşlukları silmek için rtrim fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Aşağıda sizlerle örnek yazdığım kodları paylaştım.

trim kullanımı örneği : Yazının sağında ve solundaki boşluklarını siler.

$metin=”      kolayteknolojikbilgiler.com       “;

echo trim($metin);

?>

 

ltrim kullanım örneği : Yazının başındaki boşlukları siler.

$metin=”          kolayteknolojikbilgiler.com”;

echo ltrim($metin);

?>

 

rtrim kullanım örneği: Yazının sonundaki boşlukları siler.

$metin=”kolayteknolojikbilgiler.com            “;

echo rtrim($metin);

?>


Etiketler : php programlama web programlama web tasarım Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.