Nasıl Url Kısaltılır ve Kısaltılmış adresin gerçeğini nasıl öğrenebiliriz?


Nasıl Url Kısaltılır ve Kısaltılmış adresin gerçeğini nasıl öğrenebiliriz?

Yazı Tarihi : 05.07.2018

Okunma Sayısı : 8


Bir foruma veya bir internet sitesine girdiğimde paylaşımlardaki sayfa linklerinin kısalığı sıkça karşılaştığım birşey.Bu nasıl yapılır bu yazımda bunu paylaştım.Ayrıca bu kısa linklere tıklamadan nasıl gerçek url adresini edinebiliriz? tabiki bunuda paylaştım.

bu yazıyı yazdığım sırada internette az birşey araştırma yaptığımda bu konuda yüzlerce web sayfasının hizmet vermekte olduğunu gördüm.

Bu konuda en popüler site google’ın www.goo.gl web sayfasıymış ancak google vermiş olduğu bu hizmeti sonlandırma kararı almış.
Alternatif olarak bir diğer popüler web site
web sitesine girebilir ana sayfadaki alana kısatlmak istediğiniz linki yazabilir ve linki kısaltabilirsiniz.
Örneğin ben bloğumun urlsini deneme amacıyla kısalttım.
Bunlar url kısaltma ile ilgili bilgilerdi.Peki ben bu kısa url ye tıklamadan Gerçeğini nasıl öğrenirim?
tabi bununda bir yöntemi var.
Öncelikle bu konudada birçok alternatif olduğunu gördüm
en popülerlerinden biri
web sayfası
siteye giriyorsunuz alana kısa olan url yi kopyalıyorsunuz  unshorten it butonuna tıklıyorsunuz o size o kısa url nin gerçek adresini gösteriyor.


Yorumlar


Faydalı bilgiler, pratik problem çözümleri, nasıl yapılır paylaşımları, yazılımlar ve teknoloji haberleri paylaşan bilgi platformu

  • Tüm Hakları Saklıdır.
  • designer isilak
Uyarılar :Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır