Nasıl Url Kısaltılır ve Kısaltılmış adresin gerçeğini nasıl öğrenebiliriz?

05.07.2018 - Okunma Sayısı : 655
Nasıl Url Kısaltılır ve Kısaltılmış adresin gerçeğini nasıl öğrenebiliriz?
Bir foruma veya bir internet sitesine girdiğimde paylaşımlardaki sayfa linklerinin kısalığı sıkça karşılaştığım bir şey. Bu nasıl yapılır bu yazımda bunu paylaştım. Ayrıca bu kısa linklere tıklamadan nasıl gerçek url adresini edinebiliriz? tabi ki bunu da paylaştım.
İnternette az araştırma yaptığımda bu konuda yüzlerce web sayfasının hizmet vermekte olduğunu gördüm.
Bu konuda en popüler site google’ın www.goo.gl web sayfasıymış ancak google vermiş olduğu bu hizmeti sonlandırma kararı almış.
Alternatif olarak bir diğer popüler web site
www.bitly.com
web sitesine girebilir ana sayfadaki alana kısaltmak istediğiniz linki yazabilir ve linki kısaltabilirsiniz.
Örneğin ben bloğumun urlsini deneme amacıyla kısalttım.
https://bit.ly/2LCngAh
Bunlar url kısaltma ile ilgili bilgilerdi. Peki ben bu kısa url ye tıklamadan Gerçeğini nasıl öğrenirim?
tabi bununda bir yöntemi var.
Öncelikle bu konuda da birçok alternatif olduğunu gördüm
en popülerlerinden biri
https://unshorten.it/
web sayfası
siteye giriyorsunuz alana kısa olan url yi kopyalıyorsunuz unshorten it butonuna tıklıyorsunuz o size o kısa url nin gerçek adresini gösteriyor.

Etiketler : nasıl yapılır url kısaltma web tasarım faydalı siteler url kısaltma url kısaltma siteleri kısaltılatılan url kısa url url kısaltma url kısaltma siteleri kısaltılatılan url kısa url Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.