Microsoft Word Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

20.09.2010 - Okunma Sayısı : 860
Microsoft Word Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word yazılımında hatalı yazdığınız kelimelerin altını kırmızı ile çizerek doğrusunu yazmanıza yardımcı olur veya önerilerde bulunur. Bu yazımda sizlere Microsoft Word üzerinde bu otomatik düzeltme sistemini kapatmak için ne yapmanız gerekiyor, kapatmak istersek hangi ayarları yapmanız gerekiyor bahsedeceğim. Microsoft Word otomatik düzeltmeleri tamamen kapatma imkanı veya yazım hatalarını düzeltmek için farklı özelleştirme imkanları sunuyor.

 


Yazımı denetleme, hataları işaretleme, yinelenen sözcükleri işaretleme, yok sayılacak kelimeler gibi özellikleri de kendiniz seçebiliyorsunuz. Word uygulamasını açın ve sırasıyla Dosya > Seçenekler > Yazım Denetleme adımlarını izledikten sonra açılan ekranda düzenleme yapabilirsiniz,

Ayrıca Otomatik düzeltme seçenekleri butonuna tıklayarak otomatik düzeltme ayarlarını da düzenleyebilirsiniz.

Eklemek istedikleriniz veya sorularınızı yorum kısmından belirtebilirsiniz.


Etiketler : Microsoft word word nasıl yapılır Microsoft office ofis yazılımları Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.