regedit kullanarak Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nasıl çözülür?

08.10.2020 - Okunma Sayısı : 985
regedit kullanarak Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nasıl çözülür?
Bu yazımda sizlere adım adım cmd açtığınızda karşılaşılan Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası nasıl çözülür paylaştım.
1.Adım
Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın. Çalıştırı açıp(Win+R) regedit yazıp enter tuşuna basın. Diğer yöntem, başlat menüsünde arama alanına regedit yazarak, entera tuşuna basın.

2.Adım
Regedit uygulamasını açtıktan sonra yandaki yolu açınız -> HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ System klasörünü açın.
3.Adım
DisableCMD dosyasını açın.
4.Adım
Veri değerini 0 olarak yazın ve ardından Tamam butonuna tıklayın.
5.Adım
Komut İstemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmış hatası çözülüp çözülmediğini test etmek için cmd uygulamasını açın. Çalıştır(Win+R) cmd yazarak açabilirsiniz. Diğer yöntem başlat menüsü arama alanına cmd yazarak açabilirsiniz.

Etiketler : windows problem çözümleri nasıl yapılır regedit microsoft windows Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.