Klavyeden @ (et) işareti nasıl yapılır?Yazı Tarihi : 20.08.2013

Okunma Sayısı : 292


“@” (et) işareti (bazı kullanıcılar salyangoz olarak ifade ediyor) klavyenin iki tuşuna birden basılarak yapılır.

PC’de standart klavyelerde en alt sıradaki sağdaki “Alt Gr” tuşuna basılı tutarken sol elinizle rakamların altında en solda bulunan Q harfine bir kez basmanız yeterlidir. (ALTGR + Q)

Standart dışı bir klavye kullanıyorsanız, “Shift” tuşuna basılı tutarken 2 rakamına bir kez basmayı deneyin. (SHIFT + 2)

Alternatif bir diğer seçenek klavyenin solunda bulunan “ALT” tuşuna basın ve sonrasında klavyenin sağında bulunan rakamlardan “6” ve “4” e basın ( ASCII kod değeri )

Macintosh kullanıyorsanız. “Alt-Option” tuşuna ve öteki elinizle Q tuşuna bir kez basmanız yeterli olacaktır.

@

Dilerseniz üstteki ifadeyi kopyalayabilir(CTRL+C) istediğiniz yerde yapıştır yaparak da (CTRL+V) kullanabilirsiniz.

Mobil telefonda ise metnin belli bir yerine basılı tuttuğunuzda “kopyala” “yapıştır” seçenekleri çıkacaktır.


-> Yorumlar

Kalan Karakter :

Faydalı bilgiler, pratik problem çözümleri, nasıl yapılır paylaşımları, yazılımlar ve teknoloji haberleri paylaşan bilgi platformu

  • Tüm Hakları Saklıdır.
  • designer isilak
Uyarılar :Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır