Klavyeden @ (et) işareti nasıl yapılır?

20.08.2013 - Okunma Sayısı : 976
Klavyeden @ (et) işareti nasıl yapılır?
“@” (et) işareti (bazı kullanıcılar salyangoz olarak ifade ediyor) klavyenin iki tuşuna birden basılarak yapılır.
PC’de standart klavyelerde en alt sıradaki sağdaki “Alt Gr”  tuşuna basılı tutarken sol elinizle rakamların altında en solda bulunan  Q harfine bir kez basmanız yeterlidir. (ALTGR + Q)
Standart dışı bir klavye kullanıyorsanız, Shift tuşuna basılı tutarken 2 rakamına bir kez basmayı deneyin. (SHIFT + 2)
Alternatif bir diğer seçenek klavyenin solunda bulunan “ALT” tuşuna basın ve sonrasında klavyenin sağında bulunan rakamlardan  “6” ve “4” e basın ( ASCII kod değeri )
Macintosh kullanıyorsanız. 
 “Alt-Option” tuşuna ve öteki elinizle  Q tuşuna bir kez basmanız yeterli olacaktır.
@ Dilerseniz üstteki ifadeyi kopyalayabilir(CTRL+C) istediğiniz yerde yapıştır yaparak da (CTRL+V) kullanabilirsiniz.
Mobil telefonda ise metnin belli bir yerine basılı tuttuğunuzda “kopyala” “yapıştır” seçenekleri çıkacaktır.

Etiketler : kısayollar nasıl yapılır klavye kısayolları Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.