Klavye ile şapkalı A (Â/â) nasıl yazılır?

24.09.2020 - Okunma Sayısı : 803
Klavye ile şapkalı A (Â/â) nasıl yazılır?

Standart Türkçe Q klavyelerde Shift tuşunu basılı tutarak 3 tuşuna basmak şapka işareti yapılacağı anlamına gelir.

Bu kombinasyonu yaptıktan sonra ve tuşları bıraktıktan sonra hangi harfe basarsanız onun şapkalı hali çıkar. Büyük A yaparsanız  çıkar. Küçük a’yaparsanız â çıkar.

Â

â

dilerseniz yukarıdaki harfleri kopyala yapıştır yaparak da kullanabilirsiz.

Klavyenin “Alt” yazılı tuşuna basılı tutarak 0226 yazarsanız küçük â harfini elde edersiniz. AltGr tuşu ile beraber basarsanız işe yaramayacaktır.
Klavyenin “Alt” yazılı tuşuna basılı tutarak 0194 yazarsanız büyük  harfini elde edersiniz. AltGr tuşu ile beraber basarsanız işe yaramayacaktır.


Etiketler : kısayollar nasıl yapılır klavye kısayolları Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.