iletisim@kolayteknolojikbilgiler.com
Pazartesi, Eylül 28, 2020
Kolay Teknolojik Bilgiler

HMD Global ve Qualcomm 5G Çok Modlu Küresel Patent Lisans Anlaşması İmzaladı

481kez okundu.

HMD Global’ın Nokia markalı cihazlara yönelik 4G ve 5G ticarileştirme planı hız kazanacak.
Qualcomm ve HMD Global, HMD Global tarafından Nokia markası altında üretilip, pazarlanan cihazları kapsayan, dünya çapında doğrudan lisans anlaşmasına imza attığını duyurdu. Anlaşmaya göre Qualcomm, HMD Global’a 3G, 4G ve 5G tek modlu ve çok modlu cihazları tam şekilde geliştirmesi, üretmesi ve satması için patent lisansları verdi.

Anlaşmayı değerlendiren HMD Global CEO’su Florian Seiche şunları söyledi:

“Her gün daha iyiye giden, gelişen telefonlar sunma isteğimiz bize yön veriyor. Bunun için, tüm dünyada sınıfının en iyisi iş ortaklarıyla yakın bir çalışma içindeyiz. Qualcomm ile yaptığımız iş birliği, pazara öncü yenilikler sunmamızı ve tüketicilere verdiğimiz sözü tutmamızı sağlıyor.”

Qualcomm’un, HMD Global ile uzun süreli bir teknoloji ilişkisine dayalı 3G, 4G ve 5G çok modlu lisans anlaşmaları imzalamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Qualcomm Başkan Yardımcısı ve Qualcomm Teknoloji Lisansları Departmanı Başkanı Alex Rogers, “5G’ye geçişin öncülüğünü yapan Qualcomm olarak, devrim yaratan 3G/4G/5G teknolojilerimizi HMD Global gibi orijinal malzeme üreticilerinin kullanımına sunmaktan ve tüm dünyada ilgi çeken ürünleri pazara çıkarmalarına destek olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Nokia telefonlar hakkında daha fazla bilgi için www.nokia.com/phones/tr_tr adresini kullanabilirsiniz.

Loading spinner

Leave a Response