Cmd ile web sitesi nasıl açılır?

10.07.2022 - Okunma Sayısı : 353
Cmd ile web sitesi nasıl açılır?
Merhaba Arkadaşlar , bu yazımda sizlere komut satırı kullanarak nasıl web siteleri açılır, göstereceğim.
Windows 7, Windows 10, Windows 11 işletim sistemlerinde denedim.
Başlat menüsünün üstünde sağ tıklayarak çalıştırı açın, CMD yazın, yada Win+R kısayolunu kullanarak, cmd yazarak aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Komut Satırı uygulamasını açtıktan sonra start komutunu kullanarak web sitesini varsayılan tarayıcınızda açabilirsiniz.
Örnek : start www.kolayteknolojikbilgiler.com
start . yazarak windows gezginini açabilirsiniz.

Etiketler : nasıl yapılır cmd windows 11 windows 10 windows 7 komut satırı ipuçları Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.