Casper Nirvana H36 Serisi Wifi Tuşu Açılmama Problemi Çözümü

11.09.2022 - Okunma Sayısı : 1573
Casper Nirvana H36 Serisi Wifi Tuşu Açılmama Problemi Çözümü
Bu yazımda sizlere Casper Nirvana H36 Serisi Wifi Tuşu Açılmama problemini nasıl çözdüğümü paylaşacağım.
Normal de çalışan wifi açma/kapama tuşum bilgisayara format attıktan sonra çalışmamaya wifi kapalı gözükmeye başladı. Sorunu internette de araştırdığımda birçok kullanıcının benimle aynı sorunu yaşadığını gördüm.
Klavye Görüntüsü

Normalde Fn+F2 veya sağ üst köşedeki Wifi simgesine basıldığı zaman açılması gerekir.
Wireless açık veya kapalı olduğu nasıl anlaşılır

Casper h36 , Windows 10 ve daha önce de Windows 7 işletim sistemi kullandığımda Wireless driverları yüklü olduğu halde wifi çekmiyor, Notebooktaki wifi ışığı yanmıyor, ışık yanmadığı için de wifi açma kapama tuşunu kullanamadığımdan wifi yi aktif edemiyordum.
Birçok yöntem denedim, son olarak denediğim Hotkey driver yazılımını yükleyerek sorunu giderdim.
Yazının altına indirme linki olarak eklediğim Hotkey driverlarını yükleyerek, sorunu siz de çözebilirsiniz. Linklerde koyduğum driver Windows 7 driverı ancak windows 10 da da yükleyip test ettim, çalışmaktadır. İşletim sistemi türünüze göre indirip yükleyebilirsiniz.
32 Bit Windows 7 Driver (32 bit Windows 10 da da çalışıyor)
Win7_Hotkey_32.zip
64 Bit Windows 7 Driver (64bit Windows 10 da da çalışıyor)
Win7_Hotkey_64.zip

Etiketler : casper problem çöz problem çözümü nasıl yapılır casper h36 wifi açılmama wireless tuşu çalışmıyor casper wireless tuşu çalışmama problemi casper nirvana notebook Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :
İsim Soyisim : Ah***** Ca*****
ya allah razı olsun. sayenizde sorunu çözdüm. çok teşekkürler.

İsim Soyisim : Me***** So*****
çok teşekkürler. 1 gündür uğraşıyordum.

İsim Soyisim : Mu***** Mu*****
Emeğine sağlık kardeşim....

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.