Ağ yazıcısı yükledikten sonra verilen 0x00000709 hatası

15.11.2018 - Okunma Sayısı : 843
Ağ yazıcısı yükledikten sonra verilen 0x00000709 hatası
Bugün başıma gelen bir problem: Ağda çalışan bir yazıcıyı yüklemek istedim. Driverlarını yükledim, ip adresini ve diğer bilgileri girdikten sonra yüklemeyi tamamladım. Ancak yazıcıyı yükledikten sonra çıktı almıyordu. Diğer bilgisayarlardan denedim onlar çıktı alabiliyorlardı. Varsayılan yazıcı yapmak istediğimde ise hata veriyordu.
Hata Kodu : 0x00000709
Problemin Çözümü
Başlat > Çalıştır veya Arama kısmına regedit yazıp kayıt defterini açtım.
Sırasıyla HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows klasörünü buldum ve bu klasörün üstünde sağ tıklayıp izinler seçeneğine geldim.
İzinler içerisindeki listeye “Ekle” butonu yardımıyla “Administrator” , “System” , “Kendi Kullandığınız Kullanıcı adı” kullanıcılarını ekleyip yetki verdim.
problemim çözüldü.
Kullanılan işletim sistemi : windows 7 (64bit)

Etiketler : nasıl yapılır problem çözümleri yazıcı hataları yazıcı tanıtma problemleri 0x00000709 0x00000709 sorunu çözümü 0x00000709 nasıl giderilir Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.