0x0000011b Ağ yazıcı bağlantı hatası nasıl giderilir.

20.03.2022 - Okunma Sayısı : 1907
0x0000011b Ağ yazıcı bağlantı hatası nasıl giderilir.
Geçtiğimiz günlerde 3 bilgisayarın çalıştığı küçük bir işletmede ortak olarak kullanılan yazıcının kendi kendine çalışmamaya başlamadığını sadece ana bilgisayarda çalıştığını diğer bilgisayarların ağ üzerinden çıktı alamadığı bir sorunla karşılaştım.
Ağ üzerinden paylaşıma açılmış yazıcıyı tekrar yüklemeye çalıştığımda ise
Windows yazıcıya bağlanamıyor İşlem başarısız oldu Hata kodu : 0x0000011b hatasını aldım
Sorunu internettede araştırdığımda birçok kişinin karşılaştığını, bir windows güncellemesinden sonra yaşandığını fark ettim.
Güncelleme Dosyası : KB5005565
Güncellemeyi kaldırdıktan sonra problem giderildi yazıcıyı kullanmaya devam ettiler, ancak sorun birkaç gün sonra tekrar yaşandı. Kontrol ettiğimde güncellemenin tekrar yüklendiğini fark ettim.
Regedit te aşağıda gösterdiğim şekilde işlemleri gerçekleştirdikten sonra herhangi bir sorun yaşanmadı 0x0000011b hatası alınmadı ve yazıcıları sorunsuz ortak kullanmaya devam ettiler


Çalıştıra girin. "regedit" yazın ve Entera basın .

Kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print yoluna gidin ve boş alanda sağ tıklayarak yeni bir DWORD (32 bit) Değeri ekleyin.

Yeni eklediğiniz DWORD değerinin üstüne sağ tuş ile tıklayarak Yeniden adlandıra tıklayın.

Ardından yeni ad olarak RpcAuthnLevelPrivacyEnabled yazın.

DWORD değeri 0 (sıfır) olmalı. RpcAuthnLevelPrivacyEnabled değerine girerek 0 olduğunu doğrulayın. Bilgisayarı yeniden başlatın ve Ağdan yazıcının bağlantısını yeniden sağlayın.
Eklemek istedikleriniz ve aklınıza takılanları yorumlar kısmından yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Etiketler : nasıl yapılır problem çözümü yazıcı yükleme hatası yazıcı bağlantı hatası ağ yazıcı hatası 0x0000011b hatası 0x0000011b çözümü Merak ettikleriniz, düzeltmek veya eklemek istedikleriniz var ise yorum yazarak paylaşabilirsiniz.
Youtube Kolay Teknolojik Bilgiler Kanalı  Youtube Kanalımızı Takip Edin
Yorumlar :

* Boş Geçilemez

Uyarılar : Bu sitedeki her türlü içeriğin yazılı izin alınmaksızın kopyalanması veya farklı bir sitede yayınlanması yasaktır.kolayteknolojikbilgiler.com herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya hasardan dolayı sorumluluk kabul etmez.kolayteknolojikbilgiler.com genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan kullanıcının kendisi sorumludur. Sitemizde yer alan tüm logolar ve resimler tescil sahiplerine aittir. Ürünlere ait bilgiler ve programlar üreticilerin internet sitelerinden alınmaktadır. Yalnızca bilgi verme tanıtım amaçlıdır. Ürün bilgileri veya dosyalarındaki hatalardan dolayı oluşabilecek arızalardan ve zararlardan kolayteknolojikbilgiler.com sorumlu tutulamaz.Üreticilerin ürün özelliklerinde, sitelerinde ve yazılımlarında haber vermeden değişiklik yapma hakları saklıdır.